Renata Buczková Cert.MDT | Reha Centrum, rehabilitace Český Těšín, Danuše Suchanková


Renata Buczková Cert.MDT

  • registrovaný fyzioterapeut

Autorizovaný specialista, Cert. MDT McKenzie metody - mechanická diagnostika a terapie hybného systému.

Co to znamená pojem McKenzie metodika?

Metodika Robina McKenzieho se opírá o klinickou diagnozu s využitím mechanické diagnózy a speciální pohybovou terapií zakládající se na aktivním cvičení speciálně vybraných cviků pro individuálního pacienta. Podstatou a trvalejším efektem léčby je ovlivnění samotné příčiny vzniku onemocnění, nejen jeho důsledku a možnosti autoterapie.

Co znamená ve světě pojem McKenzie Institute?

Tento název je známým termínem pro všechny pracovníky ve zdravotnictví, zejména pro fyzioterapeuty, rehabilitační lékaře, ortopedy, neurology, neurochirurgy, praktiky, chiropraktiky a v neposlední řadě pro velké procento pacientů běžné populace, pro všechny, kdo se kdy léčil s bolestmi od páteře, a hlavně těm, kterým se podařilo uniknout plánované operaci.

V mnoha zemích celého světa je McKenzie diagnostická metoda považována za zlatý standart včasné diagnostiky a umožnění rychlejšího návratu pacientů do aktivního života.

MTC Medical Taping Koncept zahrnuje medicínské tejpování, Gross-link, lymf-meridián. Díky speciálnímu druhu tejpu KIRA-SPORTS TAPE, který je použitelný rychle, jednoduše a zcela bezproblémově lze dosáhnout stimulujícího účinku v oblasti svalů, kloubů, lymfatického a nervového systému. Elastický materiál je nositelný několik dní bez negativního účinku na kůži.

MTC - Medical Taping Koncept může pomáhat u tenisového lokte - golfový loket - impingement syndrom - syndrom karpálního tunelu - bolesti hlavy - migréna - tinitus - bolesti krční a bederní páteře - bederní ústřel - artróza kolene a kyčle - bolesti šlach - distorze - svalová onemocnění - svalová napětí - lymfatické otoky - polyneuropatie - hallux vagus - chondropatie pately - poranění menisku - inkontinence - menstruační bolesti

Kurzy:

  • Metodika diagnostiky a léčby poruch pohybového aparátu (1999)
  • Léčba některých druhů funkční ženské sterility metodou L. Mojžíšové (2000)
  • Medical Taping Koncept (2012)
  • McKenzie mechanická diagnostika a terapie hybného systému (2008 - 2012 )
Reha Centrum, rehabilitace Český Těšín, Danuše Suchanková